Danuše Nerudová – všechny pomluvy, hejty, dezinformace a dezinterpretace

Od části prodemokratické a prozápadní sociální bubliny přicházejí zcela nesmyslné hejty ohledně výroků Danuše Nerudové, zatímco estébák Bureš 😡 se jen směje, jak to za něj někteří demokraté výborně odpracovávají 🙄:

🔸 „Mým největším handicapem je, že jsem mladá a pohledná.“

✅ Ano, tohle bohužel v Česku platí, každá žena ve vrcholové politice to schytává z mnoha různých stran ☹️. Kdyby byla Danuše muž, měla by život jako manažerka i kandidátka na prezidenta mnohem jednodušší. Více viz článek Nerudová: Mým největším handicapem je, že jsem mladá a pohledná. Babiš má ze mě strach.

🔸 „Nikdy v historii nebyla silná ženská kandidátka.“

✅ Ano, čísla hovoří jasnou řečí, ještě nikdy v historii Česka jsme neměli ženu kandidující na prezidentku, která by v průzkumech dosáhla více než 25 %.

🔸 „Já jsem ekonomka, řídila jsem univerzitu s rozpočtem dvě miliardy a 1.500 zaměstnanci. Ona je právnička, která zabránila skládce.“

✅ Ano, paní Nerudová skutečně vedla kolos z miliardovým rozpočtem, zatímco paní Čaputová byla právnička, proč by se měla stydět za své profesní úspěchy, a říkat něco jiného než pravdu? Navíc paní Nerudová mnohokrát prohlásila, jak moc si paní Čaputové váží, i v tomto rozhovoru u této věty některými záměrně vytržené z kontextu.

🔸 „Já si přeji, aby vláda nejezdila zasedat jenom do Kyjeva, ale aby jezdila zasedat do Ústeckého kraje…“

✅ Ano, plně souhlasím, že symbolickou podporu v podobě svých výjezdních zasedání má česká vláda věnovat jak Ukrajině 🇺🇦, tak těm nejchudším českým regionům. Paní Nerudová již mnohokrát vyjádřila svou podporu Ukrajině.

🔸 „Na vysoké škole kterou vedla, se falšovaly diplomové práce.“

✅ Ano, ale zatímco na práce studentů v češtině existuje software, který umí najít stejný text v češtině, v Brně se stalo to, že si někteří studenti vzali práci v cizím jazyce, tu si přeložili do češtiny a vydávali ji za svou, na což zatím žádný automatický program který by to odhalil bohužel neexistuje. Takže ať by byl ve vedení vysoké školy kdokoliv sebelepší, stalo by se mu to také. Paní Nerudová následně konala, vyvodila z toho důsledky, a odhaleným studentům byl odebrán titul.

🔸 „Na univerzitě byly pod vedením Danuše Nerudové tituly ke koupi.“

✅ Zatím nikde a nikým nedoložená informace, výsledek interního šetření univerzity v této věci (tedy zda se to vůbec stalo) ještě není znám.

🔸 „Její manžel právník pracoval jako právník pro estébáka Bureše, a pro Dlouhého z Prognostického ústavu.“

✅ Tohle byl chvíli oříšek na přemýšlení také pro mne 🤔. Protože se však už 30 let pohybuji ve vysokém byznysu, tak vím jak je Česko malé, a že každý právník patřící mezi ty nejlepší u nás asi někdy musel dostat zakázku od některé z mnoha firem ANOfertu, od Hospodářské komory, atd. Abych to v případě plichty Nerudová / Pavel v 1. kole mohl hodit jí, chtěl bych slyšet veřejný příslib a garanci jak zabezpečí, že její manžel nebude po dobu jejího prezidentování parazitovat na státních zakázkách, a to ani tak „skrytě“ jako estébák Bureš, tedy že by si svůj podíl v právnické firmě na 5 let jen odložil do nějakého svěřenského fondu 🙄. Přestože mám nasledované hodiny rozhovorů s paní Nerudovou, neslyšel jsem od ní zatím žádné vysvětlení.

EDIT k 13. 12. 2022: v pořadu Hyde Park ČT24 Danuše Nerudová řekla, že by v případě jejího zvolení prezidentkou manžel nejspíš omezil advokátní praxi, ale nedokázala potvrdit, zda by také prodal svůj cca 4% podíl v advokátní kanceláři, která má malou část obratu (cca 7 %) ze státních zakázek.

🔸 „Její manžel Robert Neruda povolil Agrofertu obrovskou fúzi, takže pomáhal estébákovi Burešovi.“

✅ Ano, pan Neruda byl jednu dobu místopředsedou ÚOHS, ale i když se nám tehdejší fúze znamenající ještě větší sílu Agrofertu ☹️ nemusí líbit, ani po 15 letech nikdo neprokázal, že tehdy Robert Neruda jako místopředseda udělal pro Bureše něco nezákonného (viz článek Jak manžel Nerudové asistoval u Babišova největšího obchodu), navíc když se tehdejší šéf ÚOHS Pecina s estébákem Burešem osobně znal a tajně scházel 😡 (viz článek Pecina považuje setkání s Babišem za standardní).

🔸 „Její manžel spoluvlastní firmu, která těžila z exekucí a stala se součástí exekutorské mafie.“

✅ Tohle nemám vnitřně dořešené, protože jako podnikatel sice chápu že šlo o zákonný byznys, ale pro mne zcela nemorální 😡. Přestože mám nasledované hodiny rozhovorů s paní Nerudovou, neslyšel jsem od ní zatím žádné vysvětlení. A pokud nám to neřekne před 1. kolem ona sama, může to na ni před 2. kolem vytáhnout Bureš, a ona díky tomu prohrát (jako naposledy kvůli jediné lži z Řetězák – řetězové e-maily pan Drahoš, a předtím kvůli jediné lži od konkurenta v bulváru pan Schwarzenberg 😥).

🔸 „Danuše Nerudová měla údajně podvádět v kvízu o obraně a NATO, který prezidentští kandidáti dostali na debatě, kterou pořádali spolek Jagello 2000, portál iDNES.cz a CEVRO institut.“

✅ Video začala šířit Hana Zelená, která pod něj chytře napsala jen jako otázku „Opisovala?“, aby ji nikdo nemohl usvědčit z šíření nepravdivých a ničím nepodložených informací, ale jako v každé dezinformační kampani je důležité, že semínko zla bylo zaseto ☹️.

Příspěvek na Twitteru z 28. 11. 2022

Této špíny se hned chytil bulvár patřící přes svěřenské fondy estébákovi Burešovi (tedy protikandidátovi Danuše Nerudové!), který už však očekávaně přitvrdil, a bez jakýchkoliv servítků rovnou tvrdí, že „Tahák Danuše Nerudové: Při testu o bezpečnosti si kandidátka pomáhala bločkem s poznámkami„:

Článek z bulváru Expres.cz 8. 12. 2022

Téměř nikdo už samozřejmě neřeší, že přinést si své poznámky bylo třeba možné, že v dnešní době všech informací na Internetu je naprostý nesmysl biflovat se nazpaměť data založení NATO apod., a zcela příznačné jsou pak výkřiky učitelek v debatě na Twitteru, že „I moji žáci na Základní škole to ví, jak může tohle chtít být prezidentkou!“ 🤣. Tyto komentáře bohužel jen potvrzují zaostalost našeho školství (čest všem výjimkám mezi učiteli a řediteli 👍), kde místo aby učili děti využívat moderní technologie a připravovat je tak do života a pro pracovní příležitosti, nutí je stále jako za Marie Terezie naučit se celou učebnici dějepisu nazpaměť ☹️.

🔸 „Putina bych pozvala do Prahy k mírovým rozhovorům, kdyby mě o to požádal.“

✅ Danuše Nerudová takto věc nikdy neformulovala, je to jen dezinterpretace z osobního blogu Moniky Le Fay, jak správně vyvrací server Manipulátoři.cz 👍.

🔸 „Zřídila si účet na sociální síti Telegram kterou vlastní Rus, takže jde o bezpečnostní riziko.“

✅ Z pohledu marketingu kandidáta na prezidenta je za mne zcela v pořádku si zřídit účet na Telegramu, když tam je pár set tisíc českých voličů, a nepřináší to kandidátovi žádná bezpečnostní rizika, šířit také touto další cestou jen své reklamní příspěvky. Pro důvěrnou osobní, byznys ani interní politickou komunikaci samozřejmě ruský Telegram v žádném případě NEDOPORUČUJI, nikdy nevíte, co všechno si tam ruské tajné služby odposlouchávají.

🔸 „Bude inzerovat v tištěných médiích 5+2, která patří ANOfertu, takže je určitě propojená s estébákem Burešem.“

✅ Sice nesnáším estébáka Bureše a zásadně nikdy nečtu žádná jeho média, ale z pohledu marketingu když chci zasáhnout co nejširší cílovou skupinu za co nejméně peněz, pak nemohu řešit komu patří billboardy, že je komerční televize dezinformační, nebo že většina tisku v Česku patří oligarchům 😡.

🔸 „Pochybovat o sobě je sice lidské, když ale kandidujete na prezidenta republiky, nesmíte o sobě během volebního boje pochybovat ani na sekundu. Nepochybovala jsem o sobě ani na minutu, ani na sekundu, ani na milisekundu, ani na pikosekundu.“

✅ Samozřejmě že když kdokoliv kandiduje na jakýkoliv vrcholový post ve firmě, státní správě nebo v politice, tak nesmí ve výběrovém řízení (kterých jsem vedl mnoho desítek) či předvolební kampani přiznat slabost že si nevěří, atd., pokud na to tedy tak jako aktuálně (14. 12. 2022) Danuše Nerudová má výsledky. Trapné je takové veřejně vyjadřované a zcela nereálné „sebevědomí“ pouze u kandidátů bez soudnosti s párprocentní šancí na výhru, když si dovolí tvrdit že prý mohou vyhrát, a v televizních debatách nadšeně líčí, kde by jako prezidenti bydleli 🙄. Chápu že méně sebevědomým lidem bez ambicí může oprávněně sebevědomý kandidát na prezidenta vadit, ale je potřeba si uvědomit, že prezidentem už dnes rozhodně nemůže být úzkostný introvert, to šlo tak maximálně v naší vítězné euforii po Sametové revoluci.

🔸 „Danuše Nerudová je pouze marketingový produkt, který na sebe má v 1. kole natáhnout prodemokratické voliče, a ve 2. kole má pomoci vítězství estébáka Bureše.“

Vyjádření Danuše Nerudové z 15. 12. 2022

🔸 „Paní Nerudová se měla připodepsat pod vědeckou práci, která přitom neobsahuje téměř nic z její odbornosti.“

připomenutí debaty z února 2022

✅ Toto odborné téma nedokáži posoudit, více viz tato diskuse z února 2022 na Twitteru.

vysvětlení paní Nerudové z února 2022

🔸 „Stylizuje se do role české Čaputové.“

✅ Podobnou ubohost bych normálně ani nekomentoval, ale chci sem postupně přidávat vše co najdu na sítích, tak dávám i tohle, co může použít fakt jen ten, kdo by chtěl strašně moc ublížit, ale nemá nic lepšího než tuto ubohost 🙄. Měla snad ze sebe Danuše Nerudová udělat brunetu a vybít si pár zubů, aby si ji někteří s paní Čaputovou nespojovali? 🙄


🤔 Klidně nevolte Danuši Nerudovou, ale jestli chcete někoho kritizovat, neměl by to být především spolupracovník StB, odsouzený lhář, trestně stíhaný čerpač dotací, predátorský podnikatel, oligarcha s mocí ekonomickou, mediální a politickou, špatný otec a manžel?

Jarek Jesenský

🔹 YouTube: Mluviti zlato

Našli jste v textu chybu? Máte něco často šířeného na doplnění? Napište mi prosím do komentáře pod článkem.

Jeden komentář u “Danuše Nerudová – všechny pomluvy, hejty, dezinformace a dezinterpretace”

  1. Překlady byly z němčiny do angličtiny a navíc dospelými vystudovanými i politiky, z Německa a Rakouska, co chtěli titul Ph.D i za cenu podvádění. A toto asi bylo obtížné předpokládat. Jinak dobrý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..